Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Sklep modelarski ModelMania

Jak do nas trafić?  


Sklep modelarski

Modelmania  
Galeria Metropolia  
Kilińskiego 4 poziom -1  
80-452 Gdańsk - Wrzeszcz  
                  Zaloguj  |   Nowy klient  |   Zapomniałem hasła  |   Wyszukiwanie Zaawansowane  |   Moje Konto  |   Koszyk - 0,00zł
 
 

Koleje Małe i Duże 1/2015 (32) ( 01_2015KMD)

Cena: 28,00zł z VAT
Poleć nas Google +1:

Facebook:
Opinie o nas
Zabezpieczenie do 10.000 PLN Gwarancja Trusted Shops Gwarancja Trusted Shops zabezpieczy Cię przed utratą pieniędzy w przypadku braku dostawy lub braku zwrotu pieniędzy po odstąpieniu od umowy. Okres zabezpieczenia wynosi do 30 dni. Szczegóły
nazwa produktu: Koleje Małe i Duże 1/2015 (32) ( 01_2015KMD)
dostępność: Produkt dostępny u producenta.
Czas sprowadzenia do dni.
numer katalogowy: 01_2015KMD
EAN: 977164111715001
nowość roku: 2015
dodatkowe informacje:
Felieton – „Ostateczna klęska” Pendolino1
Stacja PKP w Bukowie3
Nasze sprawy4
Parowozem przez Małopolskę 20148
Niewykorzystany potencjał lokomotyw serii SU4610
Po dokonaniu podziału pojazdów trakcyjnych w maju 2008 r. wszystkie lokomotywy SU46 pozostawiono w spółce PKP Cargo S.A. W ten sposób PKP Przewozy Regionalne sp. z o.o., a w szczególności PKP InterCity S.A. zostały pozbawione sporej liczby pojazdów doskonale dopasowanych do potrzeb obsługi ruchu pasażerskiego na liniach niezelektryfikowanych. Aktualnie (marzec 2015 r.) na stanie PKP Cargo S.A. jest jeszcze 14 czynnych lokomotyw eksploatowanych  niezbyt intensywnie w 3 zakładach: Dolnośląskim w Węglińcu, Wschodnim w Lublinie i Północnym w Olsztynie, z których jedynie Wschodni Zakład Spółki świadczy jeszcze usługę trakcyjną na rzecz PKP Intercity S.A. prowadzenia pociągów pasażerskich na odcinku Lublin – Rzeszów Gł. oraz Zamość – Rzeszów Gł. Niestety biorąc pod uwagę strategię taborową PKP InterCity S.A. (wynajem czeskich lokomotyw serii 754 „Nurek” przed zakupem lokomotyw 111Db „Gama”), rok 2015 może okazać się ostatnim, w którym lokomotywy serii SU46 spotkamy na czele pociągów pasażerskich.
Parowóz Ol49-27 i film „Pociąg”20
Parowozownia Chabówka 26
W publikacji „Rocznik Kolejowy 1933/1934” nie ma nic o Chabówce. Jest stacja trakcyjna w Suchej, podległa pod Kraków. Zakopane wtedy nie istniało, mam więc wątpliwości, czy przed wojną Chabówka nie była oddziałem zamiejscowym stacji trakcyjnej Sucha i czy w ogóle (jak to podawałem za sądeckimi kronikami) mogła podlegać pod Nowy Sącz. Poza tym, hala wachlarzowa na 3 stanowiska mogła być szopą dla Odcinka Drogowego w Chabówce – bo nawet w kolejarskich wspomnieniach z okresu okupacji w Chabówce wspomina się jedynie konspirację w Odcinku Drogowym… Parowozy obrządzane w stacji trakcyjnej Stróże, sądeckie w Nowym Sączu, potrzebowały jedynie wody z żurawia na międzytorzu. Zakopane miało stację trakcyjną, Nowy Targ miał stację trakcyjną obsługującą kierunek na Suchą Horę, zatem tak naprawdę parowozownia w Chabówce była zbędna. Dopiero jak Niemcy postawili halę, po jej renowacji i wyposażeniu po zakończeniu wojny zrobiono tam Parowozownię III klasy, w której najdłużej eksploatowano parowozy. Leszek Zakrzewski
Chabówka 1956-196544
Dekodery w modelach EU0750
EU07 PIKO bliżej natury52
Najbardziej psującymi wizerunek EU07 w modelu Piko są jego reflektory wypełnione do niczego nie podobnymi białymi krążkami wokół miniaturowego świecącego otworu. Okazuje się, że nawet ich zamiana na krążki srebrne, jak to uczyniło Piko w modelu EU07-348 pomaga niewiele. W krótkim opracowaniu kol. Marcin Kapica prezentuje, jak w najmniej inwazyjny sposób poprawić te mankamenty modelu, by przybliżyć jego wygląd do oryginału lokomotywy EU07-193. Oprócz „stworzenia” realnie wyglądających „lustrzanek”, proponuje też pomalowanie i wyposażenie kabiny w grzałki ogrzewania szyb i prędkościomierz tym bardziej, że kabina jest podświetlana i przez to są elementy te są bardziej widoczne. Dopełnieniem całości jest założenie na belce zderzakowej podmalowanych węży oraz imitacji sprzęgu śrubowego. Efekt finalny w porównaniu do oryginału, jak i surowego modelu Piko oceńcie sami.
Wahadło ORLEN-u (o modelach cystern „gazówek”)53
Modele z żywicy 56
„Wróblewice” – makieta z duszą 62
Makieta „Wróblewice” jest rozwiązaniem pośrednim między „modelarskimi” modułami a domowymi „tortami”. Jej układ torowy zbudowany na rozkładanych płytach umożliwia ruch na realistycznej stacji i sprytnie poprowadzonej dwutorowej linii w układzie zamkniętym oraz po dodatkowej pętli „lokalnej” w sposób całkowicie bezkolizyjny, nie wymagający manewrów, przez co jest atrakcyjny tak w domu, jak i dla szerokiej publiczności targów i wystaw. Dodatkowym atutem makiety jest możliwość wpięcia jej w system makiet modułowych. Prezentujemy zbiór doświadczeń wyniesionych z budowy, rozbudowy i wieloletniej eksploatacji makiety w domu i na imprezach modelarskich, który może zainspirować i pomóc w podejmowanych decyzjach odnośnie budowy modelarskiej infrastruktury. Dopełnieniem prezentacji są niezwykłe zmysłowe ujęcia stworzonych kolejowych zakamarków, przywołujące autentycznego ducha kolei dawnych epok, nadających makiecie niepowtarzalny charakter - charakter makiety z duszą.
Z naszej Biblioteki: Szum Stepu i Pustyni, Koleje Chin i Mongolii72
Ogłoszenia i forum klubowe
76
Model przystanku kolejowego Gdańsk BrętowoIII

informowanie o produkcie:
Informowanie o ProduktachInformuj mnie kiedy produkt będzie w sprzedaży Koleje Małe i Duże 1/2015 (32) ( 01_2015KMD)
Klienci którzy zakupili Koleje Małe i Duże 1/2015 (32) ( 01_2015KMD) kupili również:
Opinie o produkcie:
Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!
Napisz Recenzję
Academy AceModel ACME Adam-Modellbau Adler AedesArs
Airfix Aizu AK-Interactive AlbertModell Arnold ArtesaniaLatina
Auhagen Bachmann Bemo Bilmodel Brawa Brekina
Busch Conrad Dragon Eduard EKA-model Electrotren
ESU Exact-train Excel ExpoModel Faller FirstToFight
Fleischmann GamesWorkshop Gutzold Hadl Haliński Heki
Heller Heris Herpa Hulacki Humbrol IBG
Italeri Jouef Juweela Kibri Kolibri L.S.Models
Lenz Leolandia LGB Liliput Lima Marklin
MicroArtStudio miniTank Model Making Modela mtb-model Noch
Olfa Ostbahn PaintForge Piko Plastruct Polak
Preiser RailMaster Revell Rietze Rivarossi Robo
Roco Rubikus Scalextric Schlesienmodelle Seuthe Silhouette
Takom Tamiya Terebesz-Art Tillig Trix Trumpeter
Vallejo Viessmann VK-Modelle Vollmer WarlordGames WoodlandScenics
Zimo ZTSPlastyk Zvezda