Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji). Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

Sklep modelarski ModelMania

Jak do nas trafić?  


Sklep modelarski

Modelmania  
Galeria Metropolia  
Kilińskiego 4 poziom -1  
80-452 Gdańsk - Wrzeszcz  
                  Zaloguj  |   Nowy klient  |   Zapomniałem hasła  |   Wyszukiwanie Zaawansowane  |   Moje Konto  |   Koszyk - 0,00zł
 
 

Tramwaje w Poznaniu (Kolpress 9798392078417)

Cena: 59,00zł z VAT
Poleć nas Google +1:

Facebook:
Opinie o nas
Zabezpieczenie do 10.000 PLN Gwarancja Trusted Shops Gwarancja Trusted Shops zabezpieczy Cię przed utratą pieniędzy w przypadku braku dostawy lub braku zwrotu pieniędzy po odstąpieniu od umowy. Okres zabezpieczenia wynosi do 30 dni. Szczegóły
nazwa produktu: Tramwaje w Poznaniu (Kolpress 9798392078417)
dostępność: Produkt dostępny u producenta.
Czas sprowadzenia do 30 dni.
producent: Kolpress
numer katalogowy: 9798392078417
EAN: 9798392078417
dodatkowe informacje: Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
31 lipca 1880 roku - to ważna data w dziejach Poznania. tego dnia na ulicach pojawiły się konne zaprzęgi poruszajace się po stalowych szynach. Zagadką pozostanie, czy dwaj przedsiebiorcy, którzy uruchomili tę "kolejkę konną" przypuszczali,że ich dzieło "przeżyje" ponad wiek. Pierwotnie oferowano poznaniakom 20 wagoników, zabierających po 24-32 pasażerów i poruszajacych się po trasie liczącej nieco ponad 2 km. Załoga ich przedsiębiorstwa skłądała się z 45 pracowników. Dziś MPK Poznań Sp. z o.o. dysponuje ponad 300 wagonami. Największe z nich moga przewozić ponad 200 osób jednocześnie, a poruszają się po prawie siedemdziesięciokilometrowej sieci tras. Książka „Tramwaje w Poznaniu” autorstwa Piotra Dutkiewicza ukazuje kolejne etapy rozwoju komunikacji tramwajowej w Poznaniu w latach 1880 – 2005, opisuje jak wydłużały się stalowe szlaki najpierw w centrum, później coraz dalej na przedmieścia; jak zmieniały się pojazdy wożące podróżnych a także techniczne i gospodarcze, na co dzień mniej widoczne ale również ważne dla zapewnienia właściwych warunków ruchu. Ukazuje ona historię poznańskiej komunikacji tramwajowej od 24-miejscowych wagoników ciągnionych przez konie do pięcioczłonowego, niskopodłogowego „combino”. Nie jest to „leksykon bimby”, zbiór encyklopedycznych wiadomości uszeregowanych datami – niech nikogo nie zmylą pojawiające się tu i ówdzie tabelki z szeregami cyfr i technicznych oznaczeń! Kolejne rozdziały przedstawiają opisowo poszczególne dziedziny „tramwajowego życia” w Grodzie Przemysława. Na wstępie Czytelnik pozna zarys dziejów miasta i genezę decyzji o wprowadzeniu transportu szynowego. W rozdziale drugim przeczyta o budowie kolejnych tras, pozna zmieniające się przez lata układy linii i rozkłady jazdy. W trzecim przedstawione zostały wszystkie typy pojazdów, jakie przez jeden i ćwierć wieku woziły poznaniaków i naszych gości. Czwarty – to wycieczka przez tramwajowe zajezdnie, czyli miejsca dla przeciętnego pasażera niedostępne. W rozdziale piątym przyjdzie pora na zapłacenie za przejazd: to opis systemów taryfowych, sposobów sprzedaży biletów i ich rodzajów. Na koniec trochę o zabytkowych dziś pojazdach, które są świadkami postępu technicznego i rozwoju naszego miasta. Warte są one tego, aby przyszłe pokolenia nie musiały dowiadywać się o ich istnieniu tylko ze starych fotografii.

Autor: Piotr Dutkiewicz
Wydawca: Kolpress
Oprawa: Twarda
Format: B5
Ilość stron: 272
informowanie o produkcie:
Informowanie o ProduktachInformuj mnie kiedy produkt będzie w sprzedaży Tramwaje w Poznaniu (Kolpress 9798392078417)
Klienci którzy zakupili Tramwaje w Poznaniu (Kolpress 9798392078417) kupili również:
Opinie o produkcie:
Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!
Napisz Recenzję
Academy AceModel ACME Adam-Modellbau Adler AedesArs
Airfix Aizu AK-Interactive Arnold ArtesaniaLatina Auhagen
Bachmann Bemo Bilmodel Brawa Brekina Busch
Conrad Dragon Eduard EKA-model Electrotren ESU
Exact-train Excel ExpoModel Faller FirstToFight Fleischmann
GamesWorkshop Gutzold Hadl Haliński Heki Heller
Heris Herpa Hulacki Humbrol IBG Italeri
Jouef Juweela Kibri Kolibri L.S.Models Lenz
Leolandia LGB Liliput Lima Marklin miniTank
Model Making Modela mtb-model Noch Olfa Ostbahn
Piko Plastruct Polak Preiser RailMaster Revell
Rietze Rivarossi Robo Roco Rubikus Scalextric
Schlesienmodelle Seuthe Silhouette Tamiya Terebesz-Art Tillig
Trix Trumpeter Vallejo Viessmann VK-Modelle Vollmer
WarlordGames WoodlandScenics Zimo ZTSPlastyk Zvezda