Skontaktuj się z nami +48 58 741 58 58
Polski English German French Espanol

Wagon pośpieszny 1/2 klasa G37 typ AByse 630

243,00zł

ESU 36157

ESU

Model został wyprzedany i nie będzie już w sprzedaży, nie ma możliwości sprowadzenia go. Produkt archiwalny.

Hashtagi:
Artykuł modelarski przeznaczony dla osób powyżej 8 roku życia.
Model do składania, nie wymaga sklejania ani malowania.

Deutsche Reichsbahn-Gesellschaft (DRG) zamówił w sumie 14 prototypów pociągów ekspresowych w 1928 r. Ich konstrukcja jako nitowanych w pełni stalowych wagonów była oparta na typie ekspresowego wagonu kolejowego zakupionego w 1928 roku. Samochody produkcyjne C4i-30 i BC4i-30 zaczęły działać w 1930 r. Lekkie wózki Görlitz-III sprawdziły się w działaniu, ale DRG chciało dalszej redukcji masy w późniejszych seriach, dlatego wózki testowe wykonane w technologii spawania testowano już w 1933 r., Które miały również charakterystyczne większe okna. Wejścia do stref 3. klasy zostały wyposażone w podwójne drzwi dla lepszego przepływu pasażerów. Ponadto czteroosiowe pojazdy zostały wyposażone w urządzenia do ogrzewania parowego i elektrycznego, dlatego można było swobodnie korzystać z wagonów. Prawie wszystkie znane fabryki wagonów brały udział w budowie 1061 egzemplarzy C4i-36, podczas gdy 145 BCi-37 montowało fabryki wozów zachodnioniemieckich w fabrykach w Kolonii-Deutz i Moguncji-Mombach. Niektóre czyste wagony trzeciej klasy były używane jako wagony szpitalne od około 1940 r. Bez wyposażenia wewnętrznego. Podczas drugiej wojny światowej wagony pociągów ekspresowych trafiły na przykład do Francji, krajów Beneluksu, Włoch i Czechosłowacji. Najważniejsze zmiany w Deutsche Staatsbahnen DB i DR w latach 50. XX wieku to konwersja końcówek pojazdu na przejścia miechowe i wymiana drewnianych ławek w trzeciej (później drugiej klasie) na tapicerowane ławki.
W 1949 r. Francuskie mocarstwa okupacyjne przekształciły dziesięć C4i-36 w mieszane samochody pierwszej i drugiej klasy, głównie do ruchu wojskowego, z których korzystały południowozachodnie koleje niemieckie (SWDE). Trzy przedziały 1 klasy miały 2,32 m długości i miały okna o szerokości 1,4 m. Ponieważ DB nie potrzebował wagonów ekspresowych z tak dużymi przedziałami 1 klasy, usunął przegrody w 1954 r. I utworzył bagażnik, obszar 2 klasy pozostał nietknięty. Po reformie klasowej samochody zostały wymienione jako APw4yse 36/49/54. Dopiero w 1982 roku ostatni samochód pół-bagażowy musiał rzucić służbę. Kiedy po II wojnie światowej ruch w ruchu znów się wzrósł, zauważono brak wagonów restauracyjnych, dlatego młody DB, od 1951 r., Przekształcił wagony pociągów ekspresowych bez wyposażenia wewnętrznego w fabryki w wagony pół-restauracyjne. Niektóre samochody, które były sprzedawane jako BRye od 1968 roku, nawet otrzymały atrakcyjną zielono-czerwoną farbę, więc były prawdziwymi kakadu. Dopiero w połowie lat osiemdziesiątych DB był w stanie obejść się bez sprawdzonego czteroosiowego pojazdu i wycofał z eksploatacji swoją ostatnią przedwojenną kolejkę linową. W DR wagony były od czasu do czasu używane nawet w pociągach ekspresowych do wczesnych lat siedemdziesiątych XX wieku, przy czym większa dostępność wagonów nowo budowanych niż w transporcie lokalnym.

Modele Pullman to pięknie zaprojektowane repliki H0 ważnej niemieckiej serii pociągów ekspresowych. Nasze modele mają prawidłowe długości pojazdu, wysokości i szerokości okien, dlatego oczywiście zaprojektowaliśmy nowe ściany boczne dla furgonetki pół-bagażowej. Przy wejściach modelka kolejowa patrzy, w zależności od modelu, na imitacje drewnianych stopni lub wytrawione kraty schodowe. Chociaż samochody mają wiele osobno zamocowanych części, zwróciliśmy szczególną uwagę na wytrzymałość, dzięki czemu modele nie tylko pięknie wyglądają, ale można je również bez wahania obsługiwać.
W wersjach DRG i SNCF pasażerowie musieli zmieniać wagony poprzez otwarte przejścia, wagony DB i DR miały typowe mieszki. Drobiazgowo szczegółowe wózki są wyposażone w trzypunktowe łożyska w taki sposób, że z jednej strony wszystkie koła zawsze pozostają na torze, nawet gdy tor jest słaby, az drugiej strony koła są tak blisko nadwozia, jak w oryginale. Dzielone osie są wsparte na metalowych tulejach, które również pochłaniają potencjał po zainstalowaniu oświetlenia wewnętrznego. Przy minimalnym oporze toczenia dostępna jest maksymalna liczba ośmiu punktów poboru prądu. Wnętrze jest już przygotowane na oświetlenie wewnętrzne ESU. W trybie 2-przewodowym, przy zdjętym dachu, tylko dwa kable muszą być przylutowane do dwóch ścieżek lutowniczych, które są doskonale dostępne w obszarze dachu, listwa świetlna jest skrócona i zaczepiona w uchwycie - gotowe! Montaż nie jest bardziej skomplikowany dla kolei trzyżyłowych. Pasażerowie H0 są również zadowoleni z wieloczęściowego i wielokolorowego lakierowanego wnętrza, nawet podczas jazdy nocą. Po raz pierwszy w H0 wagony średniej wielkości BR4ye-36/50 i niezwykły autokar pół-bagażowy AD4yse-36/49/54 toczą się w skali, oczywiście dla epok III i IV DB.

Model
Wolnostojąca metalowa rama
Bufory z ażurowych elementów trawionych
Wózek z podwoziem i wahaczem, zgodny z pierwotną odległością od nadwozia
Przygotowany do modernizacji za pomocą listwy oświetleniowej ESU
Otwór dachowy Wendler mocowany indywidualnie
Półosie zapewniają płynny 8-punktowy pobór mocy
Długość ze zderzakami dla samochodów serii 36 239,8 mm
Długość ze zderzakami dla wózków serii 37 (nr art. 36103, 36109, 36115, 36119, 36123, 36126, 36129) 241,8 mm
Minimalny promień 358 mm

Ilość ocen: 0
Nazwa produktu Wagon pośpieszny 1/2 klasa G37 typ AByse 630 (ESU 36157)
Dostępność Produkt archiwalny!
Producent ESU
Numer katalogowy 36157
Epoka IV (od 1970 do 1990)
Skala H0 (1:87)
Zarząd Niemieckie Koleje Federalne (DB)
Oświetlenie wewnętrzne zamontowane